piątek, 7 listopada 2014

Targi - Florentyna 2014


Dziś zabiorę Was do dużej kuchni, w której nie będę gotować, ale po której będę chodzć na paluszkach i patrzeć. Będzie to podróż do Dębicy, na Podkarpacie.
6 listopada ,czyli wczoraj odbyły się tam TARGI AGD FLORENTYNA i korzystając z zaproszenia przesympatycznej Pani Moniki, postanowiłam rzucić okiem na ich kuchnię, a raczej na te wszystkie cuda, które w każdej kuchni powinny być i bez których Panie Domu ,nie potrafią żyć i funkcjonować.


W kuchni Florentyna pachnie śródziemnomorską zdrową i pełną kolorów kuchnią. Radosny , pełen kolorów nastrój udzielał się dosłownie każdemu...


Pozwólcie, że przedstawię po krótce historię firmy.To ważne , ważne dla wszystkich tych , którzy mają pasję, marzenia.. i wiedzą , że przy odrobinie trudu MOŻNA zaoowocować w SUKCES.
Przeczytajcie niezwykłą historię ludzi, którzy nie bali się marzeń!

Historia firmy zaczyna się od Mariusza i Jarosława Mateckich – braci, których fascynowała perspektywa rozwoju produkcji AGD.

Pod koniec lat ’80 zakładają firmę Florentyna, która początkowo mieści się w Kaliszu. Zatrudniając 4 pracowników i posiadając 1 auto dostawcze, zaczynają dynamicznie działać. Już wtedy, nawiązują współpracę z czołowymi polskimi producentami, m.in.:Huta szkła Termisil Wołomin, Huta szkła Irena, Emalia Olkusz, Krosno, Fabryka Porcelany Chodzież, Ćmielów, Krzysztof, Karolina, Gerlach i wielu innych.
Upór i konsekwentne działanie całej załogi zaowocowało błyskawicznym rozwojem przedsięwzięcia.
W 1999 roku firma zmienia swoją siedzibę, przenosząc się do Pleszewa.
Do współpracy dołączają kolejni – tym razem światowi czołowi producenci, m.in.:Bormioli Rocco, Walther-Glass, RCR Cristaleria Italiana i inni.
Dziś firma z dumą prezentują własne marki, które są rozpoznawalne i doceniane. Należą do nich:
    Florina
    Botti Electronic
Miss Lucy

Dotychczasowa działalność zaowocowała wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Jednym z ważniejszych osiągnięć było uzyskanieCertyfikatów Systemów Zarządzania Jakością: ISO 9001:2000 oraz 9001:2008.
Fundamentami wszystkich podjętych prac jest determinacja oraz pasja tworzenia. Takie podejście sprawiło, że są prawdziwymi ekspertami w swojej dziedzinie!
A ja wczoraj właśnie, miałam okazję, dotknąć na żywo, spełnionych przez nich marzeń.

Wysiadając z auta ,na parkingu, przywitał mnie olbrzymi TIR i kilka samochodów ...nie mogłam się oprzeć i musiałam kilka Wam pokazać- spodobała mi się od razu reklama na autach. Jeśli takie auto spotkacie na swojej drodze,machajcie śmiało- super ludzie!

Żałuję , że nie mam prawa jazdy, ale kto wie...kto wie....?
Hotel Gold prezentował się okazale i gościł każdego z osobna. Czas na wejście !Pochodziłam , podotykałam i bardzo spodobał mi się asortyment. Tu nie ma miejsca na nudę!Pełen kolorów, soczysty i nowoczesny, funkcjonalny i innowacyjny , jednocześnie zachowujący równowagę pomiędzy jakością-ceną.Od kompletów garnków, po obierak do ziemniaków, poprzez roboty planetarne i prostownice do włosów, wszystko prezentowało się nad wyraz dostojnie i...kusząco. 
Produkty Florentyna są dla ludzi kochających precyzję, dokładność, dla ludzi zwracających uwagę na szczegóły, dla ludzi lubiących kuchnię i przygodę w kuchni... 

Kuchnia Florentyny to przez żołądek do serca...a jak sami mówią CO W SERCU TO NA STOLE !

To produkty ,na których warto zaczynać każdą kulinarną podróż i przygodę. 

W prawdziwej kuchni nie wszystko zawsze wychodzi PERFETTO, czasem zadymi, czasem pokipi, niejednokrotnie się zwędzi... ale kolorowa kuchnia Florentyna od razu poprawi człowiekowi humor. Kuchenne gadżety, kolorowe, to perfekcyjne malutkie stylizacje poprawiające człowiekowi humor. Wesoła pełna nadziei i wystrzałowa kuchnia z odrobiną pikanterii i luksusu.

Krystaliczna dla ludzi delikatnych.


Kolorowa dla wystrzałowych.
Spokojna dla romantyków i marzycieli...


Wesoła dla tych co nigdy nie dorosną, to kuchnia dla każdego.Tak to widzę ja.
Byłam.

Z miłości do gotowania!
2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, każdą radę, sugestię... Zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło !