Ekspres do kawy Platinum Line BW-7031 BOTTI ELECTRONIC - kilka słów


Tak sobie pomyślałam, że jednak muszę napisać kilka słów o wygranej już jakiś czas temu nagrodzie od BOTTI ELECTRONIC.
A wygrałam Ekspres do kawy Platinum Line BW-7031, o pojemności 1,2 l z funkcją podtrzymywania ciepła.


Jako Kawosz posiadający znajomych Kawoszy powiem, że jest to ekspres idealny, genialny i precyzyjny, który w jedenj chwili ,zaspokoi pragnienie na kofeinę do 12 osób.
Sam ekspres jest elegancki i bardzo lekki. Nie posiada żadnych skomplikowanych funkcji, jest prosty w obsłudze i przede wszystkim...robi dobrą kawę- a o to nam właśnie chodzi.


Kto lubi kawę dużą z mlekiem będzie nim zachwycony, mała czarna bez mleka? Nie ma problemu- Botti ma moc!
Ekspres jest śmiesznie prosty w obsłudze i równie nieskomplikowanie się go rozbiera do mycia.
Ale zaparzmy sobie kawy!
Do specjalnego pojemnika, sitka wsypujemy na start 4 miarki kawy. 

Do kompletu dołączona jest właśnie taka miareczka na kawę. Intensywność kawy zależeć będzie od ilości miarek. Umownie przyjęto, że 4 miarki to 4 filiżanki dobrej kawy. Mowa jest o filiżankach a nie o wiadrach fusiary. Napełniamy zbiornik na wodę- tyle wody ile filiżanek kawy. Ja nalewam zawsze filtrowanej wody.Zamykam wieczko. Wkładam piękny szklany dzbanek na płytę podgrzewającą i pod dzióbek ,z którego będzie kapać kawa...wciskam guzik i ...czekam, aż przyjemne pyrkanie oznajmi mi ,że „kawa idzie”. Zapach? Tak...roznosi się zapach! Piekny zapach parzonej kawy...Przygotowuję filiżankę...za chwilkę moja kawka będzie gotowa. 


Dzbanek może stać na płycie, to zagwarantuje nam , że kawa będzie cały czas mocno ciepła. I w razie niespodziewanego gościa, zawsze będziemy mieli gorącą kawę pod ręką. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób pijących często w ciągu dnia kawę bądz kawę z mlekiem.

Sam ekspres posiada rzucający się w oczy przyjemny design, biały kolor nadaje całości elegancji i delikatności, a szklany dzbanek położony na stole dodaje smaku. Ekspres nie jest duży, zmieści się z powodzeniem w każdej kuchni. Można go nabyć za w sumie niewielką cenę jak na ekspresy do kawy- około 65 – 69 zł w różnych sklepach internetowych.  Ten model rozchodzi się na aukcjach jak bułki z masłem i wcale się nie dziwię! Ekspres jest z kolekcji Premium. Pochodzi od Importera FLORENTYNA- zakładu Pracy Chronionej Mariusza i Jarosława Mateckich.
Warto go mieć, bo robi śwetną kawę!


Parametry Ekspresu to

Rodzaj ekspresu
Przelewowy
Rodzaj filtra
Papierowy
Rodzaj kawy
Mielona
Moc [W]
900  W
Pojemność
1,2
Pojemność części przelewowej [l]
1,2
Kolor
Biały
Podgrzewanie dzbanka/filiżanki
Tak
Wskaźnik poziomu wody
Tak
Elementy ruchome
Dzbanek na wodę, Pojemnik na filtr


Więcej o BOTTI ELECTRONIC... dowiecie się 

Warto również polubić profil BOTTI na FB tutaj


Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Di me:

Benvenuto nel mio Piccolo Regno! Non sei venuto qui per caso, vedrai! Mi chiamo Kasia e sarò felice di mostrarti la mia cucina, direi che anche le due cucine: polacca e italiana. Ti farò toccare, annusare, assaggiare, pesare e mescolare con me. Ti porterò in due mondi semplici: la cucina italiana - che ho avuto la fortuna di assaggiare per oltre sedici anni, e ti mostrerò quanto quest'avventura possa essere amorevole, semplice, gustosa, non complicata, ma anche imprevedibile e piena di sapori! Passeremo anche alla cucina polacca, dove le prelibatezze sono equilibrate, pensate e ripensate, tradizionali con un pizzico del mio punto di vista, idee e sperimentazioni con il gusto. Ci sposteremo da una cucina all'altra. Quindi indossiamo i grembiuli, cuciniamo qualcosa insieme. Chiedi di tutto, commenta, condividi i tuoi consigli. Sono contenta che tu sia con me, accomodati e buon appetito!