Kilka słow o soku przedłużającym życie...


Dzięki uprzejmości GRANTE-klik miałam okazję przetestować 3 różne soki. Soki ,które , gdy pite systematycznie mogą przedłużyć nam życie, doładować wyczerpane stresem życiowe baterie, naładować witaminami i ..mogą pomóc w walce z wieloma uciążliwymi dolegliwościami, a nawet chorobami ...
Przedmiotem testów był-
Sok 100% -z owocu granatu
Sok 100% -z owocu pigwy
Sok 100%- z owocu granatu i winogrona

Soki te nazwałabym  suplementami diety, gdyż zawierają wszystko to, czego człowiek potrzebuje do prawidłowego rozwoju ,tak ciała ,jak i duszy …


Ale zanim opowiem wam bezpośrednio o smakach soków, to napiszę z czego są zrobione. Na szczęście nie będzie to lista długa przesycona E 300 E 404 oraz trudnymi do wypowiedzienia nazwami chemicznymi, gdyż...soki GRANTE to 100 % owoca. W tym wypadku granatu, winogrona, pigwy!


O dobroczynnych właściwościach granatu , wielu z nas zapomina, a warto, naprawdę warto go poznać bliżej, bo może okazac się, że kupując sztuczne suplementy diety, przepłacamy, niszczymy nasz żołądek. Alternatywą dla chemicznych piguł to czysty sok z granatu. Już jedna szklanka dziennie czystego soku z granatu pokryje nam dzienne zapotrzebowanie na witaminy, minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sok z granatu, schłodzony w lodówce idealnie nadaje się do...posiłku. 
Tak w stylu włoskim...jak i polskim!


Osoby lubiące pić wino do obiadu lub kolacji , powinny sięgnąć również po ten właśnie sok, gdyż doznania smakowe są rewelacyjne, a..po soku z granatu od GRANTE można wsiąść za kierownicę..!Granat uprawiano już 5 tysięcy lat p.n.e. W starożytnej Grecji i Egipcie roślinę tę czczono jako świętą, a starożytna medycyna Chin uznawała sok z granatu za "skoncentrowane życie" i symbol długowieczności. Z powodu dużej ilości nasion granat stał się symbolem płodności.
Soczyste owoce granatu budzą do życia niczym rześki, wiosenny poranek. W nich ponoć kryła się tajemnica królowej Kleopatry, która świadoma dobroczynnego wpływu owoców na urodę zajadała się nimi obficie. Nic zatem dziwnego, że w swoich czasach była wzorem kobiecej urody i podbijała męskie serca, nie wyłączając samego Cezara.
I tak się zastanawiam, jestem kobietą... może nie Kleopatrą ale... na pewno chcącą być zdrową przede wszystkim !Wiemy, że granaty zawierają estron (folikulinę) - występującą naturalnie formę estrogenu, która jest dziś powszechnie używana w hormonalnej terapii zastępczej, w czasie menopauzy. Coraz więcej kobiet, które chcą uniknąć skutków ubocznych terapii hormonalnej, zwraca się ku naturalnym preparatom, jak np. sok z granatu.

Sok z granatu powinny pijać nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni. Odkryto, że granat obecny w diecie panów przeciwdziała w pewnym stopniu impotencji oraz może chronić przed rakiem prostaty. Owoce zawierają składnik, który obniża poziom antygenu gruczołu krokowego, dlatego mężczyźni, którzy są w trakcie terapii antyrakowej prostaty, mogą ją wspomóc, przyjmując dziennie ok. 0,24 l soku z granatu.

Sok z granatu działa także bardzo korzystnie na serce i cały układ krążenia. Antyutleniacze zawarte w soku mogą pomóc zredukować złogi cholesterolowe zgromadzone w naczyniach krwionośnych. W innym przeprowadzonym badaniu 45 osobom cierpiącym na choroby wieńcowe i niedokrwienne serca podawano ok. 0,24 l soku przez trzy miesiące. Stwierdzono mniejsze niedokrwienie mięśnia sercowego podczas próby stresowej. Natomiast u tych, którzy nie przyjmowali soku, wykazano większe niedokrwienie, wzbudzone próbą stresową. Nie zaobserwowano tym samym żadnego negatywnego wpływu podawania soku na kształtowanie się poziomu cukrów we krwi oraz masy ciała. Jeden z badaczy, doktor medycyny Dean Ornish z University of California, uważa, że picie soku z granatu może zapobiec wystąpieniu chorób serca u zdrowych ludzi.Podsumowując…

Spektrum działania (Punica Granatum)

- profilaktyka układu krążenia i serca (miażdżyca, nadciśnienie, redukcja złogów i zwapnień)
- wysoki poziom antyoksydantów (ochrona serca i mózgu)
- cukrzyca (nie podnosi poziomu cukru w krwi)
- profilaktyka nowotworu: hamuje rozwój nowotworu nie dopuszcza do rozwoju nowych komórek nowotworowych (np. rak prostaty, rak piersi, rak jelit, rak płuc)
- nie dopuszcza do rozwoju procesów zapalnych
- pozytywne działanie enzymów (reumatoidalne zapalenie stawów)
- równowaga hormonalna (zaburzenia miesiączkowe, meno-pauza, andropauza)

- działanie ochronne na płód

- likwidacja zaburzeń erekcji

  • spowolnienie demencji i objawów choroby Alzheimera


Mnie osobiście owoc granatu nie przekonuje ,gdyż jest dośc kłopotliwy w obieraniu, nie można go nigdzie zabrać ze sobą i kosztuje dość dużo. Natomiast sok Grante to świetny pomysł na zabranie soczystego owocu ze sobą, gdziekolwiek, dokądkolwiek! Pojemności są trzy, 0.25 l, 0.75 l oraz 1 litr. Każdy znajdzie swój rozmiar. Butelki są szklane , co jest dodatkowym plusem!Soki Grante wyprodukowane są w Azerbejdżanie z najlepszych odmian granatu.Proces technologiczny produkcji soków pozwala na zachowanie wszystkich właściwości, tj. smak, kolor, konsystencja oraz biochemicznych świeżo wyciśniętego soku z granatów.

Soki Grante należy pić schłodzone, wtedy wyłonimy z nich max smaku! Jaki smak mają soki? Są orzezwiające. Gaszą pragnienie, nie należy zapominać jednak – 1 szklanka dziennie w zupełności wystarczy, gdyż jest to 100 % soku a nie dyskontowe podróbki czy popłuczyny, traktujmy ten sok poważnie, gdyż jest suplementem, witaminami.Soki Grante bardzo smakują dzieciom. Moje dzieci uwielbiają te soki i z milą chęcią je im podaję, gdyż na długo gaszą pragnienie, wiem, że nie podaję im chemii tylko 100 % wspaniałego owoca!Sama korzystam z dobroczynności soku Grante i wiem, że sok ten poprawia humor, jest świetny do koktajlii, drinków i jako alternatywa wina do obiadu.U W A G A !  ! ! 

OBSERWUJCIE UWAŻNIE BLOGA I STRONĘ NA FB 


oraz oficjalną stronę GRANTE na FB 


gdyż niebawem u mnie  KONKURS, w którym do wygrania będzie zestaw soków GRANTE widoczny na zdjęciu !
Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. ...bo soki są rewelacyjne ! Nigdy czegoś podobnego nie piłam..jestem zaskoczona tym jaka to esencja i kwintesencja!

      Usuń

Prześlij komentarz

Pytaj o wszystko, komentuj , podziel się swoją radą . Cieszę się, że ze mną jesteś, rozgość się na dłużej!

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Di me:

Benvenuto nel mio Piccolo Regno! Non sei venuto qui per caso, vedrai! Mi chiamo Kasia e sarò felice di mostrarti la mia cucina, direi che anche le due cucine: polacca e italiana. Ti farò toccare, annusare, assaggiare, pesare e mescolare con me. Ti porterò in due mondi semplici: la cucina italiana - che ho avuto la fortuna di assaggiare per oltre sedici anni, e ti mostrerò quanto quest'avventura possa essere amorevole, semplice, gustosa, non complicata, ma anche imprevedibile e piena di sapori! Passeremo anche alla cucina polacca, dove le prelibatezze sono equilibrate, pensate e ripensate, tradizionali con un pizzico del mio punto di vista, idee e sperimentazioni con il gusto. Ci sposteremo da una cucina all'altra. Quindi indossiamo i grembiuli, cuciniamo qualcosa insieme. Chiedi di tutto, commenta, condividi i tuoi consigli. Sono contenta che tu sia con me, accomodati e buon appetito!