Pozdrowienia z Czarnego lądu- współpraca z ASTRA - Rooibos zielony


Kilka dni temu zawitała do mnie przesyłka w ramach współpracy.
ASTRA – czy Wam to coś mówi? Na pewno!
Lecz jeśli nie- to w skrócie...
Poznańska Palarnia Kawy Astra powstała w 1973 roku. Od początku swojej działalności koncentrowała się na rozpowszechnianiu na polskim rynku wysokiej jakości kawy i herbaty z najodleglejszych zakątków świata.Nie będę zajmować się kawą, ale herbatą. Kawy nie miałam okazji , ale jeśli jest tak doskonala, jak herbata , którą dostałam do testów.....


A dostałam dwie nowości, dwie perełki rzec można. Musiałam się jej na początku dokładnie przyjrzeć.
Mój zestawik zawierał Rooibos zielony- herbatę z czerwonokrzewu z trawą cytrynową oraz herbatę z czerwonokrzewu z miętą.
Herbata Rooibos z czerwonokrzewu (Aspalathus linearis) pochodzi z Republiki Południowej Afryki. Jest bogatym  źródłem  przeciwutleniaczy, które pomagają chronić organizm przed wolnymi rodnikami. Obecne w niej flawonoidy łagodzą stres, działają relaksująco i odprężająco. Herbata Rooibos nie zawiera kofeiny, dlatego można ją pić o dowolnej porze dnia. Ja podaję ją również dzieciom.
Doskonale usuwa nadmiar wody z organizmu, działa lekko moczopędnie, oczyszcza nasz organizm z toksyn.

  Z pozoru identycznie ywglądające herbatki, są tak naprawdę różne. Różnią się smakiem i kolorem. Ja już mam swojego faworyta i wiem jak jedną i drugą pić , kiedy, do czego i dlaczego.


Herbatka jest łagodna, odprężąjący zapach przenosi nas do Afryki, gdzie wśród dziewiczej przyrody, człowiek odzyskuje siły, łagodnieje i wydobywa przykurzone gdzieś na dnie, całe pokłady energii.


Herbatka Rooibos zielony z czerwonokrzewu z trawą cytrynową, jest o lekko żółtawym delikatnym zabarwieniu. To świetna pauza w ciągu dnia, fantastycznie gasi pragnienie, nie rozdrażnia . Jej uspokajający smak z lekko wyczuwalną nutką cytrynową pobudza zmysły, koi nerwy, łagodzi. Podana między posiłkami działa relaksująco.
Natomiast Herbatka Rooibos zielony z mietą..to inna historia. Herbatka ma lekko pomarańczowy kolor, ma wyrazisty smak mięty, nazwałabym ją herbatką „od każdej boleści”
Idealnie sprawdza się do posiłku lub po nim.

 Koi nasz żoładek po obfitym jedzeniu, pomaga w trawieniu, jednym słowem robi z nami porządek!
Herbatka ma głęboki i wyrazny smak.Fantastycznie smakuje na ciepło. Ale zaskoczy Was również jako zimny napój.
Ja przyrządzam ją w czajniczku, by aromaty się nie ulotniły. A propos aromatów. Wyobrazcie sobie, że herbatka pakowana jest jak wojsko, każda herbatka ma syngularne opakowanie dzięki czemu nie traci koloru, zapach jej nie wietrzeje i jest w ten sposób również sterylna, co nie jest bez znaczenia. 


Jest otwierana bezpośrednio przed podaniem.


Dla mnie ma to duże znaczenie, gdyż często wyjeżdżając musialam zabierac ze sobą herbatkę. Sznureczki plątały się, zawieszki fruwały w woreczku ,w konsekwencji niejednokrotnie trzeba było to wszystko ucinać. Szkoda nerwów. ASTRA pomyślała o tym jak nie denerwować swoich konsumentów.
I spakowała każdą torebke w antyseptyczną szczelną torebkę, której nie trzeba rozcinać ani rozgryzać zębami- lecz delikatne nacięcie torebki powoduje błyskawiczne jej rozerwanie. 


Bardzo zwracam uwage na szczegóły, mówią , że się czepiam, ale w przypadku Herbatek ASTRA , nie mogę nieprzychylnego słowa powiedzeć.Obydwie herbatki są łagodne, aromatyczne i posiadają głębię smaku. Nie zawierają kofeiny, za to mnóstwo minerałów i wit.C. Po nich nikt nie będzie miał zgagi czy pieczenia w żołądku ,jak to się zdarza niejednokrotnie przy innego typu napojach herbacianych wątpliwego pochodzenia.
Ja ją piję codziennie i często. Bo często chcę się przenieść na Czarny Kontynent, gdzie życie płynie wolniej, bez zbędnego technologicznego stresu. Kiedy chcę się odprężyć, parzę sobie ASTRA i..zamykam oczy.
I mnie nie ma.
Dla nikogo.

Polecam profil Astra na FB ASTRA FB KLIK!...w tych dwóch miejscach dowiecie się więcej o znakomitych kawach i nietuzinkowych , smacznych i zdrowych herbatkach...
Znajdz swój ulubiony smak i..wybierz się w daleką podróż na sam koniec Czarnego Lądu, znajdziesz tam spokój i ukojenie...


Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Di me:

Benvenuto nel mio Piccolo Regno! Non sei venuto qui per caso, vedrai! Mi chiamo Kasia e sarò felice di mostrarti la mia cucina, direi che anche le due cucine: polacca e italiana. Ti farò toccare, annusare, assaggiare, pesare e mescolare con me. Ti porterò in due mondi semplici: la cucina italiana - che ho avuto la fortuna di assaggiare per oltre sedici anni, e ti mostrerò quanto quest'avventura possa essere amorevole, semplice, gustosa, non complicata, ma anche imprevedibile e piena di sapori! Passeremo anche alla cucina polacca, dove le prelibatezze sono equilibrate, pensate e ripensate, tradizionali con un pizzico del mio punto di vista, idee e sperimentazioni con il gusto. Ci sposteremo da una cucina all'altra. Quindi indossiamo i grembiuli, cuciniamo qualcosa insieme. Chiedi di tutto, commenta, condividi i tuoi consigli. Sono contenta che tu sia con me, accomodati e buon appetito!