"Wściekły kucharz." Anthony Warner


wściekły kucharz,prawda o dietach,anthony warner,z kuchni do kuchni,katarzyna franiszyn luciano,zdrowy rozsądek,zdrowe jedzenie,diety,fit jedzenie,najlepszy blog kulinarny,

"Wściekły kucharz" to popularnonaukowe opracowanie największych mód jedzeniowych napisane w wyjątkowo złośliwy sposób. Autor rozprawia się w nim m.in. z olejem kokosowym, dietą paleo czy superfoodsami. W swoich sądach opiera się na badaniach naukowych i swoim biochemicznym wykształceniu. W książce nie oszczędza nikogo. Szydzi z nas samych, którzy dajemy sobie naiwnie wmówić, że pijąc zielone koktajle, trafimy do nieba. Nie trafimy.


 Za to damy zarobić tym, którzy za modami stoją. Książka uczy zdrowego rozsądku i obala mit, że dzięki diecie takiej, a nie innej będziemy wiecznie żyli w szczęściu i dobrobycie.
Nigdy nie mieliśmy dostępu do tak dużej ilości informacji na temat jedzenia i jego wpływie na nasze zdrowie. Powinniśmy uważnie przyjrzeć się różnym dietom, bo niektóre z nich oparte są na nieprawdziwych i szkodliwych teoriach.
Ta książka to orzeźwiająca i zabawna tyrada wymierzona przeciwko idiotyzmom i szkodliwym skutkom wszelkich cudownych diet. Autor w niektórych fragmentach książki jest zdrowo wkurzony i to mało powiedziane. Jest też zabawny i szczery do bólu.
Anthony Warner , brytyjski kucharz i bloger. Ukończył studia z zakresu biochemii na Uniwersytecie w Manchesterze.
Publikacja ta jest najbardziej potrzebna tym osobom, które bardzo łatwo popadają w dietetyczne skrajności i łatwo zapominają o zdrowym rozsądku, często wpadają w żywieniowe obsesje . Popadanie ze skrajności w skrajność jest bardziej szkodliwa niż sama dieta czy zdrowy rozsądek.
Zdrowy rozsądek, sezonowość, i ogólna uciecha jaką daje jedzenie to klucz do dobrego samopoczucia. Zapominamy usiąść do stołu. Zapominamy o wszystkich tych pożytecznych chwilach spędzonych z rodziną na zrywaniu pomidorów, pieleniu ogródków i warzywników. Zapominamy o wspólnym i rozsądnym biesiadowaniu z innymi, o siedzeniu przy stole i przyjemności jaką niesie ze sobą posiłek.Świat kuchni oferuje nam niesamowite doznania smakowe, bogactwo zapachów, kolorów i faktur.
Diety komercyjne odzierają nas ..z nas samych. Z naszych instynktów. Nawet jeśli kiedyś przestaniemy narzucać sobie zbędne zasady i ograniczenia, pozbędziemy się obsesji na punkcie obrazu ciała i zaprzestaniemy nieustannego moralizowania, otyłość i dysfunkcje żywieniowe nie znikną. Ale przekonana jestem, że w świecie, w którym ludzie nauczą się cieszyć jedzeniem i korzystać ze wszystkiego z umiarem, co kuchnia ma do zaoferowania, łatwiej będzie sobie radzić z tymi problemami.
Zdrowy rozsądek. Klucz do wszystkiego.


wściekły kucharz,prawda o dietach,anthony warner,z kuchni do kuchni,katarzyna franiszyn luciano,zdrowy rozsądek,zdrowe jedzenie,diety,fit jedzenie,najlepszy blog kulinarny,

wściekły kucharz,prawda o dietach,anthony warner,z kuchni do kuchni,katarzyna franiszyn luciano,zdrowy rozsądek,zdrowe jedzenie,diety,fit jedzenie,najlepszy blog kulinarny,


Tytuł: "Wściekły kucharz. Cała prawda o zdrowym jedzeniu i modnych dietach"  
Autor: Anthony Warner
Wydawnictwo: Buchmann 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 13.5x20.2 cm
Liczba stron: 384
Rok wydania: 2018 r. 
Cena: 39.99 zł 

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Di me:

Benvenuto nel mio Piccolo Regno! Non sei venuto qui per caso, vedrai! Mi chiamo Kasia e sarò felice di mostrarti la mia cucina, direi che anche le due cucine: polacca e italiana. Ti farò toccare, annusare, assaggiare, pesare e mescolare con me. Ti porterò in due mondi semplici: la cucina italiana - che ho avuto la fortuna di assaggiare per oltre sedici anni, e ti mostrerò quanto quest'avventura possa essere amorevole, semplice, gustosa, non complicata, ma anche imprevedibile e piena di sapori! Passeremo anche alla cucina polacca, dove le prelibatezze sono equilibrate, pensate e ripensate, tradizionali con un pizzico del mio punto di vista, idee e sperimentazioni con il gusto. Ci sposteremo da una cucina all'altra. Quindi indossiamo i grembiuli, cuciniamo qualcosa insieme. Chiedi di tutto, commenta, condividi i tuoi consigli. Sono contenta che tu sia con me, accomodati e buon appetito!