wtorek, 19 sierpnia 2014

Herbatka z pokrzywy w piramidkach
Pokrzywa....
Dużo by o niej pisać. Ta niepozorna roślina, niepotrzebne parzydełko , które deptamy gdy napotkamy..kryje w sobie same dobroczynne działania. Traktowany jak chwast dziś króluje na naszych stołach , wpieknych filiżankach czy dzbanuszkach do parzenia herbatek. Liczne przeprowadzone na pokrzywie badania potwierdzają jej lecznicze właściwości. Herbatke z pokrzywy stosowano już w starożytnej Grecji i w Rzymie. Nie bez powodu. Uważana za naturalny antybiotyk, ta parząca roślina, przynosiła również ukojenie przy świądzie, różnego rodzaju zapaleniach, oczyszczała z toksyn. Pokrzywa jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dodatkowo wzmacnia włosy i paznokcie, gdyż zawiera znaczną ilość witamin. Regularnie spożywana ma również pomagać w walce ze stresem.


Warto więc sięgnąć po pokrzywę. W jednej filiżance znajdziemy mnóstwo witamin A, B (w tym B-1, B-2, B-3 i B-5) i C. Ponadto dobrze zaparzona pokrzywa obdarzy nas wapniem, kwasami tłuszczowymi, kwasem foliowym (niezbędnym zwłaszcza kobietom w ciąży), żelazem, magnezem, fosforem, oraz licznymi przeciwutleniaczami i składnikami odżywczymi.
Maksymalna dawka na dobę to 4 filiżanki.
Osoby palące papierosy powinny po nią sięgnąć gdyż ma działanie oczyszczające z toksyn.
Herbatka z pokrzywy ma lekko trawiasty posmak, dlatego dla złagodzenia tego dodać można liść miety bądz sok z cytryny.
Ja parzę sobie LOYD z trawą cytrynową o smaku cytryny. Gasi pragnienie i jest lekko moczopędna, ma działanie lekko uspokajające. Herbatka LOYD smakuje wybornie,powiedziałabym więcej, smakuje „nie jak trawa, nie jak zioła”. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich , którzy maja opory przed ziołami.
Warto po nią sięgać, ja popijam ją między posiłkami , dochodzę nawet do 4 filiżanek dziennie. Pokrzywa wzmacnia włosy i paznokcie. Poprawia kondycję skóry!


Dlaczego wybrałam LOYD ? Bo oprócz smaku „niepokrzywowego” ma..kształt piramidek. To ma duże znaczenie! Trójwymiarowe saszetki zanurzone w wodzie idealnie przepuszczają wodę, która dokładnie dociera do suszu i powoduje, że z herabtki wycisnienmy naprawdę wszystko co nam potrzeba do zdrowia. Sznureczek nie jest spiety metalową zszywką, to dodatkowy plus, a sam sznureczek jest na tyle długi, że można piramidkę parzyć w wyższym kubku czy nawet karafce.


Opakowanie herbatki jest niezwykle eleganckie i dobrze widoczne na sklepowych półkach. Pudełko zawiera 20 piramidek .Grafika na pudełku zachęcająca i ten sympatyczny tajemniczy tekst na pudełku „Pokrzywa – skromna, drobna i trudna do pochwycenia, jakby mówiła „jestem głucha na twe zaloty” – jednocześnie jest symbolem potężnej, budzącej podziw rzymskiej Wenus. Swym kwitnieniem nieomylnie zwiastuje nadchodzącą wiosnę, a jej pyłek jest pokarmem Rusałki, jednego z najpiękniejszych motyli. Sprawdź, jak cudowne niespodzianki kryją się w niepozornej pokrzywie”
Cena opakowania to w mniej więcej 4.80 zł za 20 piramidek.
Polecam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, każdą radę, sugestię... Zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło !