Lavazza. Dzień dobry!

Lavazza,caffe,Skworcu,kawa,espresso,Italia,Włochy

Dlaczego należy pić kawę w godzinach porannych ?

Istnieje wiele badań naukowych, które pokazują w jaki sposób i dlaczego picie kawy daje wielkie korzyści dla naszego zdrowia. Zobaczmy je!Budzona przez powolne chrobotanie i bulgot mokka, z tym charakterystycznym zapachem unoszącym się po domu daje od razu masę energii na dzień dobry... co za uczta dla zmysłów! Ja wybrałam już moją kawę. Kawa mielona do mojej mokka i kawa ziarnista Lavazza Qualita Rossa ze sklepu SKWORCU 

Lavazza,caffe,Skworcu,kawa,espresso,Italia,Włochy

Nasza ulubiona na terenie Polski i na terenie Włoch.
U Pana Marka w sklepie Skworcu kawy maja przystępną cenę i znajdziecie swoje typy.


Dla mnie to naprawdę trudne, aby rozpocząć dzień bez tego przyjemnego porannego rytuału.
Nieważne ,czy nasze kawy są czarne,białe, gorzkie czy słodzone, na zimno czy też na gorąco, espresso czy przysłowiowa amerykanka...ważne jest to, że poranna kawa sprawia, iż nasz dzień zaczyna się....prawą nogą.

http://www.zkuchnidokuchni.pl/2016/05/lavazza-dzien-dobry.html


Ponadto, dla niewtajemniczonych idą całkiem dobre wieści płynące ze spożycia tego czarnego napoju, zgłoszone przez "DonnaWeb Magazine", więc możemy tylko powiedzieć, że "jedna kawa dziennie trzyma od nas lekarza z daleka".
Badania przeprowadzone w 2005 roku przez badaczy z Uniwersytetu Scranton (USA) wykazały, jak kawa przyczynia się znacząco na spowolnienie starzenia ( wystarczy spojrzeć na Włochów, wiecznie młodzi pełni energii ), ponieważ w niej przeciwutleniacze są absorbowane szybciej niż te, które znajdują się na przykład w warzywach czy owocach.
Ale to nie wszystko!


Lavazza,caffe,Skworcu,kawa,espresso,Italia,Włochy

Badania Uniwersyteckie wykazały, że UWAGA !zapach kawy pomaga obniżyć poziom stresu! To prawda, na mnie tak to właśnie działa!
Krótko mówiąc, nie jest to tylko moje wrażenie, że zapach kawy powoduje dobry nastrój!
Jest to także lekarstwo na wątrobę, jeśli ktoś jednocześnie spożywa dość dużo alkoholu..Badania przeprowadzone na próbie 125000 osób stwierdza, że konsumenci kawy są mniej podatni na marskość wątroby.Wystarczyła tylko jedna filiżanka dziennie.


http://www.zkuchnidokuchni.pl/2016/05/lavazza-dzien-dobry.html

O połowę zmniejszyło się również ryzyko niebezpiecznej cukrzycy typu 2, podkreślone przez poszukiwaczy z American Chemical Society : 4 filiżanki espresso dziennie,a ryzyko zachorowania na cukrzycę zmniejszyła się o 50%.
Obniża się także ryzyko zachorowania na raka skóry- odkryli to naukowcy ze szpitala Brigham i Women Harvard Medical Schooll, przeanalizowali próbki 112.000 ludzi.
Nawet sportowcy korzystają z kawy: kofeina w rzeczywistości, dla tych, którzy muszą przejść długotrwały wysiłek fizyczny, niweluje spożycie tłuszczu zapasowego, zwiększając wydajność.
Korzyści z picia kawy ma również nasz mózg. Jak odkryli naukowcy z University of South Florida i University of Miami, zmiejsza ono ryzyko choroby Alzheimera i poprawia pamięć.

Lavazza,caffe,Skworcu,kawa,espresso,Italia,Włochy

Wreszcie, tak jak wszyscy konsumenci kawy wiem, że ona sprawia, że jesteśmy po prostu szczęśliwsi : ustaliło to jedno badanie naukowe Narodowego Instytutu Zdrowia , więc ci, którzy zużywają co najmniej 4 filiżanki dziennie są o 10% mniej narażeni na depresję niż ci, którzy jej w ogóle nie pijają.
Ty pijesz kawę?Co sprawia, że czujesz się lepiej?


Lavazza,caffe,Skworcu,kawa,espresso,Italia,Włochy

http://www.zkuchnidokuchni.pl/2016/05/lavazza-dzien-dobry.html

http://www.zkuchnidokuchni.pl/2016/05/lavazza-dzien-dobry.html

Komentarze

  1. U mnie w domu wszyscy piją kawę. A ja się nie mogę przekonać do tego smaku i chyba nic tego nie zmieni. Jakoś specjalnie nie odczuwam też na co dzień jej braku. Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kawę uwielbiam, zawsze i wszędzie :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pytaj o wszystko, komentuj , podziel się swoją radą . Cieszę się, że ze mną jesteś, rozgość się na dłużej!

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Di me:

Benvenuto nel mio Piccolo Regno! Non sei venuto qui per caso, vedrai! Mi chiamo Kasia e sarò felice di mostrarti la mia cucina, direi che anche le due cucine: polacca e italiana. Ti farò toccare, annusare, assaggiare, pesare e mescolare con me. Ti porterò in due mondi semplici: la cucina italiana - che ho avuto la fortuna di assaggiare per oltre sedici anni, e ti mostrerò quanto quest'avventura possa essere amorevole, semplice, gustosa, non complicata, ma anche imprevedibile e piena di sapori! Passeremo anche alla cucina polacca, dove le prelibatezze sono equilibrate, pensate e ripensate, tradizionali con un pizzico del mio punto di vista, idee e sperimentazioni con il gusto. Ci sposteremo da una cucina all'altra. Quindi indossiamo i grembiuli, cuciniamo qualcosa insieme. Chiedi di tutto, commenta, condividi i tuoi consigli. Sono contenta che tu sia con me, accomodati e buon appetito!