piątek, 21 listopada 2014

Sycylia i...LIMMI


Moi Kochani, dziś po raz kolejny oddam się wspomnieniom.
Będzie to za sprawą paczki w ramach współpracy, od INDEX FOOD
Zabiorę Was w podróż na Sycylię. Na Sycylii urodził się mój mąż, tam też wzięłam ślub i mieszkalam ponad 10 lat. Sycylię mam w małym palcu, można powiedzieć.
Postanowiłam zacząć swoja opowieść od ...cytryn, gdyż do nich mam szczególny sentyment. Sama zbierałam cytryny w okresie od stycznia do czerwca , kiedy to ich jakość jest najlepsza. Drzewa są zielone, słońce świeci , a jadąc samochodem wzdłuż ogrodów, można się zapatrzeć na dojrzałe żółte cuda natury.


Przedstawię Wam dzisiaj Sycylię zamkniętą w jednym małym opakowaniu. 


Możecie się wybrać na Sycylię kosztując 
Limmi jest sokiem wyciśniętym z najlepszych cytryn sycylijskich wybranych i zebranych w odpowiednim momencie dojrzałości.
Mając soki Limmi masz zawsze pod ręką gotowy sok ze świeżych  cytryn, który idealnie nadaje się do herbaty, wzbogaca smak pierwszych i drugich dań, sałatek, słodyczy oraz napojów i drinków.
Najlepszy smak LIMMI poczujecie w ciepłej herbatce. 
Szczególnie teraz , kiedy na dworze jest szaro i pada mokry, drobny śnieżek. Powiem Wam, że będąc na Sycylii, przez tyle lat, tylko raz,przez 10 minut padał drobny śnieg. Było to wzięte za koniec świata, gdyż jednocześnie świeciło słoneczko.Mieszkańcy wybiegli na ulicę i jak to oni, okropnie krzyczeli. Tak tak...w Avoli prov. di Siracusa tak mają. Podczas gdy na Etnie snieg leży przez cały niemal czas.Ja herbaty nie słodziłam białym cukrem, jak zdrowo to do samego końca. Posłodziłam ją syropem trzcinowym.
Następnie dodałam kilka kropel LIMMI.


 Zamknęłam oczy i....
przenioslam się na moja Sycylię, gdzie niebo błękitne, morze przeczyste i soczyste cytryny !


Wpadnijcie na stronę INDEX FOOD 
również na FB TUTAJ
Smacznego !

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, każdą radę, sugestię... Zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło !