sobota, 31 października 2015

Tradycyjne JadłoWczoraj przybyła do mnie niespodzianka do…testów. Chętnie podjęłam się tego zadania, ale zanim….

Przyjrzałam się z bliska firmie.
Interesowało mnie sporo. Skoro w nazwie jest słowo „tradycyjne” …
Jaka to firma?
Firma ,która powstała z zamiłowania do wielowiekowej polskiej tradycji wędliniarskiej.
I jak sama o sobie pisze….„Przyprawiamy tylko naturalnie, wędzimy na prawdziwym dymie olchowym, pieczemy na żywym ogniu.

Produkujemy w 100% tak jak deklarujemy !
Nasze wyroby produkujemy w 100% z mięsa wieprzowego bez konserwantów wg starych receptur
i tradycji wielkopolskiej wsi i dworu.
Doprawiamy świeżym czosnkiem, pieprzem, majerankiem, cebulą, zielem angielskim, kminkiem, papryką i solą.
Nie stosujemy żadnych barwników, wypełniaczy i dodatków chemicznych. Wędzimy w wędzarni tradycyjnej, na dymie z drewna olchowego. Mięso pozyskujemy tylko ze świeżego surowca, najwyższej jakości.Pogodziliśmy tradycyjne metody produkcji z dbałością o wysokie standardy higieniczne, stosowane w krajach unii europejskiej.

Nasze wędliny charakteryzują się bardzo zdecydowanym smakiem.Jest to wynik stosowania naturalnych przypraw Np. pieprzu; majeranku; czosnku; kminku; jałowca; kolendry i ziela angielskiego.Wędzenie na prawdziwym dymie olchowym daje intensywny zapach.Wszystkie nasze suche wędliny podlegają dojrzewaniu, przez co najmniej 3 tygodnie. Proces dojrzewania i wędzenia powoduje utratę na wadze od 30% do 60%.
Większość prac przy wyrobie wędlin wykonywanych jest ręcznie.Nie stosujemy żadnych substancji wiążących wodę, wypełniaczy, barwników.Jedyną substancją konserwującą jest sól i sól peklowa  . Stosujemy tradycyjne metody obróbki mięsa, ale zgodne z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.Proces produkcji monitorujemy zgodnie z wymogami HACCP. Regularnie wykonujemy badania trwałościowe i mikrobiologiczne naszych wędlin.”
Do testów dostałam te oto produkty.


Testy czas zacząć…

Niebawem będzie pysznie!

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, każdą radę, sugestię... Zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło !